Hakkımda

Merhabalar, ben Dilek,

Kendimi bildim bileli yemek pişirmek, yemek ve tattığım lezzetleri farklı şekillerde, yeniden yaratmak en büyük zevkimdi. Sağlıklı beslenme farkındalığım geliştikçe, bu tutkum, tamamen sağlıklı lezzetlerle hayat bulmaya başladı. Buna rağmen, geçtiğimiz yıla kadar, yoğun çalışma hayatım nedeni ile istediğim kadar zamanı mutfakta geçiremiyordum.

2018 yılında aktif çalışma hayatımdan sonra, bir süre çalışmama fikri bana çok iyi geldi. Sonra bir de baktım ki, sürekli mutfaktayım ve her geçen gün farklı lezzetler keşfediyorum. Yakın çevremdeki arkadaşlarımın sürekli “bize yaptığın lezzetleri başkaları da yemeli, tatmalı” demesiyle hadi dedim kendime 😊. Yola instagram hesabı açarak başladım. Tahmin ettiğimden fazla ilgiyle karşılaştım ve daha da motive oldum. Her gün gelen sorular, verdiğim tariflerin yapılması ve ardından gelen gerçek teşekkür mesajları ve beğeniler beni inanılmaz mutlu etti. Bu hesabın bir diğer önemli getirisi de hem tedarikçi, hem de deneyimlerini paylaşan harika insanlarla tanışmam oldu.

Instagram hesabımda, deneyimlerimi sizlerle paylaşırken, bu lezzetleri hazırlamanın ne kadar kolay olduğunu göstermek amacıyla atölyeler yapmaya başladım. Diğer taraftan bu konuyla ilgili eğitimler aldım ve hayat beni bambaşka bir yöne doğru götürmeye başladı. Bir tarafta devam eden eğitim, diğer yanda paylaşımlarım benim için inanılmaz keyifli oluyordu.

@Saglikli_lezzetler_atolyesi hesabımdaki geri dönüşler, sorular, beğeniler ve de tarifler çoğalınca artık bir blog açmanın zamanı geldiğine karar verdim.

Sağlıklı yaşam yani, sağlıklı beslenmek ve spor benim için her zaman bir bütün oldu, yaşam şeklim hep böyle olduğu için, bu konuda birçok insan gibi başarı hikayem yok 😊. Hatta hayatım boyunca hiç fazla kilom olmadı, hiç diyet yapmadım.  Son 2 yıldır sadece yoga ve yürüyüş yapıyorum. Yaklaşık 15 yıldır rafine şekersiz ve glütensiz besleniyorum. Bunu yaparken, damak tadımdan da hiç ödün vermiyorum. 

Bu blog sayesinde benim gibi sağlıklı beslenmeyi hayatının bir parçası haline getiren ya da getirmek isteyen kişilerle bildiklerimi paylaşmayı ve birlikte yapacağımız atölyeleri hayata geçirmeyi amaçladım. Siz de benim gibi sağlıklı yemekler yapmayı ve yemeyi seviyorsanız siteme hoş geldiniz, her türlü sorularınıza en kısa zamanda dönmeye çalışacağım. Birlikte lezzetli ve sağlıklı yemekler deneyimlemek dileği ile.

Sağlıkla kalın,

Dilek Parlak

%d blogcu bunu beğendi: